نحوه به دست اوردن نتیجه در موتور جستجو

موتور جستجو
اخبار

کار موتور جستجو بررسی تمام اطلاعات روی اینترنت و پایش ان ها برای ارائه ی نتیجه بهتر و دقیق تر به کاربران خود میباشد،به صورتی که کمتر کلمه ای را میتوان جستجو کرد و به مطلبی در مورد ان دست نیافت.

موتور جستجو کمک میکنید تا کاربر نهایی با ارائه  کلمات کلیدی خود اطلاعات مورد نظر را در دنیای اینترنت به راحتی پیدا کند.

انواع متفاوت موتورهای جستجو :

موتورهای جستجو بر اساس نحوه کار آنها به دسته‌های زیر تقسیم بندی می شوند :

اولین مورد موتورهای جستجو ، بر اساس  خزنده  آن است که پایشگر برای دریافت اطلاعات بروز در اینترنت ، از  خزنده ی بات یاعنکبوت  استفاده می کنند.

موتور جستجو برای نمایش سایت در خود  باید چند کار انجام شود.

 

نحوه به دست اوردن نتیجه در موتور جستجو

خزیدن مورد اول است ، به این صورت که موتورهای جستجو تمام دنیای اینترنت را می‌پیمایند.زمان خزیدن و تعداد ان به سیاست های شرکت ارائه دهنده  بستگی دارد، به همین دلیل بعضی مواقع نتایج قدمی را مشاهده میکنید،چون موتور جستجو هنوز بروز نشده است.

فهرست شدن مورد دوم است ، فهرست شدن یا کلمات شناسایی‌شده یا indexing که بر اساس کلیدواژه ها است و برای ارائه نتیجه بهتر میباشد.برخی اگر خزنده کلمات مناسب را شناسایی نکند نتیجه در رتبه های پایین تری خواهد بود پس بهتر است صفحات را بهینه سازی کنید تا موتور جستجو راحت تر و دقیق تر شناسایی کند.به این کار سئو نیز میگویند که در حال حاضر یکی از خدمات پر طرفدار در اینترنت میباشد.

محاسبه مربوط بودن مورد سوم است به صورتی که  موتورهای جستجو ،رشته جستجو را با صفحات فهرست‌شده از خریدن را مقایسه میکند. به علت اینکه بیش از یک صفحۀ مشمول رشته جستجو وجود داشته‌باشد، موتور جستجو به محاسبه مربوط بودن هر کدام از صفحات در فهرست آن با رشته جستجو می‌کند. الگـــوریتم‌های زیادی برای محاسبه مربوط بودن وجود دارد. هر کدام از این الگوریتم‌ها به عامل‌هایی همچون وزن  کلیدواژه، لینک‌ها و تگ ها ، اهمییت متفاوتی می دهند. به همین دلیل جستجو یکسان در موتور های جستجو ممکن است متفاوت باشد.

اخرین مرحله به دست اوردن و لیست کردن نتایج برای کاربر است.

بیشتر موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo ،bing، و Ask بر اساس خزنده هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
آموزش
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

به طور کلی کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی دو واژه هستند که امروزه همه ما با آنها سر و کار داریم و شاید هر روزه از آن ها استفاده می‌کنیم. راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید طبق اصول و قواعد صورت پذیرد تا بتواند برای بنیان گذار وب‌ سایت …

افزایش فروش اینترنتی
آموزش
راه کار های افزایش فروش اینترنتی در فروشگاه اینترنتی

با وجود افزایش تعداد سایت هایی که در زمینه فروش محصولات مختلف فعالیت دارند، شاهد آن هستیم کاربران ترجیح می دهند خرید های خود را به صورت حضوری انجام داده و از خرید اینترنتی از برخی سایت ها پرهیز نمایند. در واقع شرایط به گونه ای است که فقط سایت …

طراحی فروشگاه اینترنتی
آموزش
ارزش طراحی فروشگاه اینترنتی

ارزش طراحی فروشگاه اینترنتی را فروشگاه هایی میداندد که قصد فعالیت حرفه ای دارند در مرحله اول نیاز به یک فروشگاه اینترنتی هستند تا بتوانند محصولات خود را منتشر کنند ، در این راستا برخی از شرکت ها اقدام به طراحی سایت هایی کرده اند که شما بدون پرداخت هیچ …