مقایسه گواهینامه ssl رایگان با غیر رایگان

مقایسه گواهینامه ssl
اخبار

در این پست انواع گواهینامه  ssl رایگان و غیر رایگان(پولی) را در سه قسمت بررسی میکنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای وب سایتتان داشته باشید.

با توجه به ضروری شدن گواهینامه ssl برای سایت ها از طرف موتور های جستجو و به خصوص گوگل و  همچنین تاثیر ان روی سئوی سایت پیشنهاد میشود حتما ssl را برای سایت خود فعال نمایید.

Let’s Encrypt یکی از محبوب ترین گزینه های موجود در بازار است، زیرا گواهینامه SSL را بطور رایگان ارائه می دهد.

از طرف دیگر، گزینه های گواهینامه ssl پولی زیادی نیز وجود دارند.سوال اکثر افراد این است که که چرا برای گواهینامه SSL هزینه کنیم در حالی که میشود به صورت رایگان تهیه شود؟!!!

علاوه بر قیمت،موارد دیگری نیز بر این انتخاب تاثیر گذار است.

مورد اول) میزان اعتبار

در واقع چندین نوع مختلف از گواهینامه های SSL وجود دارد که بر اساس میزان اعتبار ارائه می شود. سه گزینه اصلی عبارتند از اعتبارسنجی دامنه (DV)، اعتبار سنجی سازمان (OV) و اعتبار سنجی گسترده (EV). هر یک سطح امنیتی بالاتری نسبت به قبلی ارائه می دهد و به یک فرآیند بررسی دقیق تر نیاز دارد.

گواهینامه های DV

ابتدایی ترین سطح اعتبار SSL است. مرجع صدور گواهینامه (CA) فقط اطمینان می دهد که شما صاحب یک دامنه خاص با اطلاعات موجود در WHOIS هستید. به طور طبیعی، این نوع گواهینامه رمزگذاری داده ها را در سایت شما امکان پذیر می کند، اما تأیید نمی کند که شما صاحب یک تجارت هستید. این نوع گواهینامه قانونی است و از همه مهمتر، یک راه حل بسیار سریع برای محافظت از سایت شما با استفاده از HTTPS است. مشتریانی که قفل کوچک را در کنار نام دامنه سایتتان در مرورگر مشاهده میکنند، نسبت به گذشته به سایت شما اعتماد بیشتری دارند زیرا این قفل ( با توجه به توضیحات ارائه شده در پاراگراف قبل) نشانه قانونی بودن سایت است.

گواهینامه های OV

این گواهینامه برای شرکت ها، نهاد های دولتی و سازمان هایی که کاربران در آن ها اطلاعات حساس (شماره کارت اعتباری، اطلاعات تماس و غیره) را وارد میکنند، لازم است. به ویژه، برای سایت های تجارت الکترونیکی یا فروش آنلاین مفید هستند. یک گواهینامه OV صاحب سایت را تأیید می کند. همچنین برای تایید گواهینامه به اطلاعات تجاری آن شرکت نیاز دارد. روند اعتبارسنجی این گواهینامه ها طولانی تر و دقیق تر است. سازمان صدور گواهینامه نه تنها مالکیت دامنه، بلکه مالکیت شرکت را نیز تایید می کند. شرکت باید در یک بانک اطلاعاتی ثبت کسب و کار و در یک فهرست آنلاین قابل اعتماد (به عنوان مثال ، dnb.com) ثبت شده باشد. کلاهبرداران نمی توانند گواهی OV دریافت کنند زیرا سازمان آنها قابل تایید نیست. مهمترین مزیت دریافت گواهینامه OV این است که نام شرکت شما در این گواهی نامه ثبت می شود.

گواهی نامه های  EV

این نوع گواهینامه سختگیرانه ترین روند تایید هویت را دارا است. قبل از فعالسازی گواهینامه، مرجع صدور گواهینامه (CA) تحقیقات کاملی را انجام می دهد. این تحقیقات شامل اثبات وجود سازمان، وضعیت حقوقی، هویت، مالکیت نام دامنه سایت و موارد دیگر می باشد.

این گواهینامه بالاترین سطح امنیتی را نیز در اختیار شما قرار می دهد و ثابت می کند که سازمان شما مشروع است، به این معنی که کاربران می توانند اعتماد کنند که اطلاعات آنها محافظت شده و با دقت از آنها استفاده می شود.

سایتهایی که دارای گواهینامه EV SSL هستند، نوار آدرس مرورگر سبز دارند و فیلدی با نام صاحب وب سایت قانونی و نام اداره صدور گواهینامه که این گواهی را صادر کرده است، در URL ظاهر می شود.

شرکت  Let’s Encrypt در زمان فعلی تنها گواهی نامه های DV را ارائه می دهد. ابن بدین معنی نیست که Let’s Encrypt دارای رمزگذاری ضعیفی است. در حقیقت، Let’s Encrypt توسط برخی از بزرگترین شرکتهای جهان از جمله Facebook ، Mozilla و Google پشتیبانی می شود.

مقایسه گواهینامه ssl

مورد دوم) پشتیبانی و ضمانت

گواهینامه ssl پولی و Let’s Encrypt سطوح مختلفی از ضمانت و پشتیبانی را در کنار خود گواهینامه ارائه می دهند. Let’s Encrypt به دلیل تیم کوچکش، قادر به ارائه پشتیبانی مستقیم به کاربرانی که با مشکلات فنی مواجه می شوند نیست. اما یک انجمن پشتیبانی ارائه می دهد که کاربران در آن می توانند به یکدیگر کمک کنند.

SSL های پولی نیز به طور معمول نوعی پشتیبانی فنی مستقیم را ارائه می دهند و در صورت بروز مشکل قادر به راهنمایی و کمک هستند.

همچنین توجه داشته باشید که گواهینامه های SSL با طول عمر محدود همراه هستند. گواهینامه Let’s Encrypt حداکثر ۹۰ روز عمر دارد، اگرچه روند تمدید آن ۱۰۰٪ خودکار است، به این معنی که سایت شما به طور موقت محافظت نشده باقی نمی ماند. SSL های پولی دارای طول عمر بیشتری هستند، معمولاً بین یک تا سه سال متغیر هستند و تمدید ها ممکن است بصورت خودکار یا دستی (بسته به ارائه دهنده ssl شما) باشد.

مورد سوم) قیمت

رقابت با گواهینامه ssl های رایگان دشوار است. Let’s Encrypt گواهینامه SSL را با استفاده از اتوماسیون خود به صورت رایگان ارائه دهد. با این حال، همانطور که بررسی شد، برچسب قیمت پایین به معنای عدم وجود ویژگی ها و پشتیبانی خاصی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
آموزش
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

به طور کلی کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی دو واژه هستند که امروزه همه ما با آنها سر و کار داریم و شاید هر روزه از آن ها استفاده می‌کنیم. راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید طبق اصول و قواعد صورت پذیرد تا بتواند برای بنیان گذار وب‌ سایت …

افزایش فروش اینترنتی
آموزش
راه کار های افزایش فروش اینترنتی در فروشگاه اینترنتی

با وجود افزایش تعداد سایت هایی که در زمینه فروش محصولات مختلف فعالیت دارند، شاهد آن هستیم کاربران ترجیح می دهند خرید های خود را به صورت حضوری انجام داده و از خرید اینترنتی از برخی سایت ها پرهیز نمایند. در واقع شرایط به گونه ای است که فقط سایت …

طراحی فروشگاه اینترنتی
آموزش
ارزش طراحی فروشگاه اینترنتی

ارزش طراحی فروشگاه اینترنتی را فروشگاه هایی میداندد که قصد فعالیت حرفه ای دارند در مرحله اول نیاز به یک فروشگاه اینترنتی هستند تا بتوانند محصولات خود را منتشر کنند ، در این راستا برخی از شرکت ها اقدام به طراحی سایت هایی کرده اند که شما بدون پرداخت هیچ …